گروه‎های آموزشی


 
آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

گروه زبان انگليسی دانشگاه تربيت مدرس در رشته زبان انگليسی، گرايش آموزش زبان انگليسی، و در دو مقطع كارشناسی ارشد و دكتری دانشجو می‌پذيرد.

جفرافیای طبیعی
جفرافیای طبیعی

در حال حاضر گروه جغرافیای طبیعی داراي 2 گرايش آب و هواشناسی و ژئومورفولوژی است. این گروه برای اولین بار در ایران در مقطع کارشناسی ارشد آب و هواشناسی کاربردی اقدام به جذب دانشجو برای مهرماه 1390 نموده است.

دروس مدرسی
دروس مدرسی

گروه دروس مدرسی، همزاد دانشگاه تربیت مدرس است. هدف از ارائه دروس مدّرسی، افزایش دانش و كسب مهارت لازم برای شما دانشجویان گرامی به منظور «تدریس موفق» و سامان دادن «تحقیق شایسته» از جمله تهیه و تنظیم مطلوبتر «پایان نامه ها» است.

روابط بین‌الملل
روابط بین‌الملل

رشته روابط بين‌‌الملل يك رشته ميان‌رشته‌اي است كه پس از تحولات عظيم جنگ جهاني دوم و دگرگوني‌هاي بسيار در عرصه روابط بين‌‌المللي به عنوان يك رشته علمي پديد آمد و بسرعت گسترش يافت. امروزه بسياري از دانشگاه‌هاي بزرگ جهان، گرايشات مختلف اين رشته را (شامل سياست خارجي، مطالعات منطقه‌اي، سازمان‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي، اقتصاد سياسي بين‌الملل و تئوري‌هاي روابط بين‌الملل) در مقاطع تحصيلات تكميلي داير كرده‌اند.

روانشناسی
روانشناسی

گروه روانشناسی دانشگاه تربيت مدرس در سال 1361 فعاليت خود را آغاز و در همان سال اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسی ارشد نمود. در سال 1369 اين گروه، پذيرش دانشجو در مقطع دكتری را آغاز كرد. در حال حاضر گروه روانشناسی دانشگاه تربيت مدرس داراي 67 دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد و 38 دانشجو در مقطع دكتری می‌باشد.

زبان روسی
زبان روسی

گروه زبان روسی دانشگاه تربيت مدرس در سال 1379، با پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسی ارشد و براي اولين بار در ايران، آغاز به كار نمود. هم اكنون اين گروه در مقطع كارشناسی ارشد و در گرايش آموزش زبان روسی دانشجو می‌پذيرد.

زبان فرانسه
زبان فرانسه

گروه زبان فرانسه در دانشگاه تربيت مدرس در سال 1368 راه اندازي شد. اين دانشگاه در ميان همه دانشگاه‌های دولتی تنها دانشگاهی است كه در حال حاضر دارای رشته آموزش زبان فرانسه نيز می‌باشد، در حاليكه گروه‌های فرانسه در دانشگاه‌های دیگر ایران در رشته ادبيات فرانسه فعال هستند.

زبان و ادبیات عرب
زبان و ادبیات عرب

گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه تربیت مدرس از اولین گروههایی است که همزمان با تأسیس دانشگاه در دهه ی شصت فعالیت خود را آغاز کرده است. این گروه با مدیریت استاد دانشمند جناب آقای دکتر فیروز حریرچی تأسیس شد.

زبان و ادبیات فارسی
زبان و ادبیات فارسی

گروه زبان و ادبيات فارسی، يادگار دانشمندان فرهيخته و بزرگی است كه اينك از ميان ما رخت بربسته اند، و وامدار استادان ثابت و مدعوی است كه هر آنچه داشته اند، تا كنون بی‌ريا و صميميانه در طيق اخلاص نهاده و پيش روی اهل خرد و دانش گشوده اند تا شايد خيل يكه تازان تشنه از پی فرا رسند و به آن دوام و قوام بخشند؛ زيرا يقين دارند كه بلند همتان پژوهنده در راهند.

زبان‌شناسی
زبان‌شناسی

گروه زبان‌شناسی دانشگاه تربيت‌مدرس از سال 1365 تاسيس گرديده و از آن زمان تاكنون در دو مقطع كارشناسی ارشد و دكتری در رشته زبان‌شناسی همگانی دانشجو مي‌پذيرد.

سنجش از دور
سنجش از دور

گروه سنجش از دور دانشگاه تربيت مدرس در سال 1374 به همت شادروان آقای دكتر محمد نجفی ديسفانی باپذيرش 7 دانشجو در مقطع كارشناسی ‌ارشد اقدام به پذيرش دانشجو نمود. در اواخر سال 1374 مديريت گروه‌ به آقای دكتر علي‌محمدی واگذار گرديد و از سال 1376 تا سال 1386 مديريت گروه را آقای دكتر منوچهر فرج‌زاده‌ برعهده گرفتند و از سال 1386 آقای دکتر سیاوش شایان به عنوان مدير جديد گروه انتخاب گرديدند.

علوم تربیتی
علوم تربیتی

گروه تعليم و تربيت دانشگاه تربيت مدرس در سال 1366 تأسيس شد. در بدو امر در مقطع كارشناسی ارشد در رشته تاريخ و فلسفه تعليم و تربيت به پذيرش دانشجو اقدام نمود و سپس در رشته فلسفه تعليم و تربيت و رشته برنامه ريزی درسی در مقطع دكتری به پذيرش دانشجو مبادرت ورزيد.

علوم قرآن و حدیث
علوم قرآن و حدیث

گروه علوم قرآن و حديث دانشگاه تربيت مدرس از سال 1361 به همت آقای مجيد معارف و مديريت آقای دكتر حجتی در مقطع كارشناسی ارشد آغاز به كار نمود و با شروع سال تحصيلی 68-1367 اين گروه با اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع دكتری، به فعاليت خود ادامه داد. در حال حاضر اين گروه در دو مقطع كارشناسی ارشد و دكتری و در رشته علوم قرآن و حديث دانشجو می‌پذيرد.

فلسفه و حکمت و منطق
فلسفه و حکمت و منطق

همزمان با تأسيس دانشگاه تربيت مدرس، و آغاز بكار دانشكده علوم انساني در سال 1361، دانشگاه در رشته فلسفه و كلام اسلامي در مقطع كارشناسي ارشد دانشجو پذيرفت. از سال 1364 با تأسيس گروههاي تخصصي آموزشي در دانشكده علوم انساني «گروه فلسفه و كلام اسلامي» فعاليت سازماني خود را آغاز نمود. با اصلاح ساختار سازماني دانشكده علوم انساني در سال 1375 نام گروه به «فلسفه و حكمت» تغيير يافت.

مطالعات زنان
مطالعات زنان

سخن از زن ، سخن تازه‌ای نيست. بيگمان ازآن زمان كه بشر تكلم آموخت و آن را به سمت هنر نبشتاری گسيل داد، از زن به عنوان يكي از اركان خلقت ياد نموده است .